Borowa Wieś zbiórka - okładka

Wesprzyj wyjazd marzeń dla niepełnosprawnych


Wszystko dobrem zwyciężaj. Caritas Archidiecezji Katowickiej

Ośrodek dla Osób Niepełnosprawnych w Borowej Wsi

O nas

Jesteśmy Ośrodkiem dla Osób Niepełnosprawnych w Borowej Wsi. W ośrodku mieszka 150 mieszkańców. Na co dzień nasi podopieczni uczęszczają na różnorodne zajęcia: do pracy, zajęcia świetlicowe czy warsztaty terapii zajęciowej.  Mamy również gospodarstwo rolne. Uczmy się doić krowy, karmić  zwierzęta (konie, świnie), a także pielęgnować rośliny i warzywa. Podczas czasu wolnego korzystamy z różnych form rehabilitacji społecznej. Jeździmy na różne wycieczki krajowe i zagraniczne. Poznajemy w ten sposób kulturę i zwyczaje różnych państw i miast. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Nie raz udowodniliśmy, że w warunkach niedostosowanych dla osób niepełnosprawnych radzimy sobie bardzo dobrze. Byliśmy w Medjugorie, Pradze, Zakopanem oraz w Krakowie.

Zobacz jak jest u nas:

Nasze jedno, konkretne marzenie

W tym roku planujemy wyjazd marzeń  do Włoch w dwóch terminach majowym i wrześniowym.  Jeśli nam się uda — pojedzie 100 osób. Będziemy podróżować z autokarem z platformą, który jest dostosowany  do potrzeb osób niepełnosprawnych. Winda ta umożliwia osobom poruszającym się na wózku swobodne wejście do autokaru.

Podopieczni ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych w Borowej Wsi

Twój 1 zł = nasz 1 km

Ceny transportu rosną, dlatego przyjęliśmy, że z tym nowym autokarem licząc, nadmiarowy koszt to około 1 zł za 1 km. Podróż łącznie będzie liczyć 10 tysięcy kilometrów (trasa rozłożona na dwie wycieczki – tak, aby każdy mógł się zabrać). Musimy również zabezpieczyć potrzeby wolontariuszy, którzy jadą do pomocy naszym podopiecznym. Zabieramy na nocleg, wyżywienie, transport i niezbędne materiały do pracy dla nich. Dla 12 wolontariuszy, którzy wyjadą w dwóch terminach (łącznie 24 osoby) potrzeba na ten cel kolejnych 16.500 zł. Nigdy nie byliśmy tak daleko od naszego ośrodka i choć gorąco wierzymy w to, że się uda, nie damy rady bez Państwa pomocy. Dlatego organizujemy zbiórkę pieniężną. Chcielibyśmy spełnić nasze małe-wielkie marzenie. Dlatego jeśli możesz, wesprzyj nasz wyjazd.

Potrzebujemy łącznie 26.500zł!

Podziękowania

Każdemu, kto zostawi swój adres e-mail, dokonując płatności, wyślemy wiadomość z podziękowaniem za pomoc, oraz kilka fotografii z naszych wyjazdów. Za każdą złotówkę serdecznie dziękujemy. Dobrze, że jesteście.

Mamy już:
26 700 zł
Potrzebujemy:
26 500 zł
26,700 zł

Udostępnij:

Borowa Wieś na mapie

Darczyńcy, którzy wsparli tę akcję


Imię Kwota Twoje słowa wsparcia
Aleksandra 2 510,00 zł
Anonimowy Darczyńca 100,00 zł
Michalina 20,00 zł
Anonimowy Darczyńca 100,00 zł
Anonimowy Darczyńca 50,00 zł
Mateusz i Marzena 50,00 zł
Żaneta 100,00 zł
Anonimowy Darczyńca 100,00 zł
Anonimowy Darczyńca 20,00 zł
Anonimowy Darczyńca 100,00 zł

Dlaczego warto współpracować z Caritas


Witamy w miejscu, w którym spotykają się dwa światy – osoby niepełnosprawne, cierpiące, ubogie oraz wolontariusze i społecznicy niosący pomoc bliźnim.

Na co dzień każdy mierzy się ze swoimi słabościami. Wierzymy jednak, że razem jesteśmy w stanie budować siebie i innych w oparciu o najważniejsze przykazanie. Przykazanie miłości.

Staramy się dotrzeć do wszystkich, ale nasze zasoby są ograniczone. Dzięki Twojej pomocy, nasze działania będą mogły być realizowane tam, gdzie naprawdę są potrzebne.

Początki naszej działalności sięgają 1924 roku. Od blisko 100 lat dzielimy się dobrem.

Jednym z głównych zadań Kościoła jest głoszenie Caritas. Caritas znaczy miłość.

Scroll to Top