Dzień Dobra


Wszystko dobrem zwyciężaj. Caritas Archidiecezji Katowickiej

Idea

CARITAS każdego dnia niesie POMOC. A w nadchodzącym DNIU DOBRA swoją uwagę chcemy skierować na tych, którzy są bezbronni i szczególnie potrzebują, aby wyciągnąć do nich rękę. DZIECI I MŁODZIEŻ z rodzin, które mierzą się z trudnościami – ubóstwem, chorobą bliskiej osoby, nagłą trudną sytuacją, często podupadają na wynikach w nauce. Brak podręczników, gorsze wyposażenie, brak możliwości udziału w zajęciach pozalekcyjnych czy korepetycjach… Pragniemy pomóc właśnie takim dzieciom i z okazji DNIA DOBRA przekazać STYPENDIA!

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest: nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

– Jan Paweł II

Dzień Dobra 2022 w obiektywie TVP 3 Katowice

https://katowice.tvp.pl/60064432/final-akcji-dzien-dobra-wielkie-swieto-wolontariuszy

Jak stypendia pomagają dzieciom i młodzieży?

Roczne wsparcie stypendialne dla dziecka to 1500 zł (stypendium socjalne) lub 2000 zł (stypendium dla dzieci i młodzieży uzdolnionej). W DNIU DOBRA pragniemy zabezpieczyć przekazanie stypendiów dla 15 dzieci (10 socjalnych i 5 naukowo-artystycznych). Ale kto wie, może uda się zrobić jeszcze więcej! Wszak DOBRO nie jest mierzalne i SERCA mogą otworzyć się szeroko.

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego.”

– Papież Franciszek

Czym jest Dzień Dobra?

DZIEŃ DOBRA to radosne ŚWIĘTO POMAGANIA. Tego dnia pragniemy pokazać, jak wiele działań każdego dnia realizuje nasza Caritas i podziękować każdej osobie, która jest w te działania zaangażowana. To dzień, w którym szczególnie doceniamy dobro, płynące z naszych serc. Głęboko wierzymy w ideę, że #DobraJestWięcej i chcemy to pokazywać światu!

SPOTKANIE:

DZIEŃ DOBRA to również czas spotkań. Polskie słowo SPOTKANIE kryje w sobie piękną etymologię TKANIE. Wspólne tkanie… dlatego zapraszamy do wyjątkowych spotkań w miejscach, które otaczamy szczególną miłością. Niech wydarzy się prawdziwe spoTKANIE – bycie w uważnej wspólnocie z innymi.
Niech DZIEŃ DOBRA będzie:
• spoTKANIEM z Chrystusem,
• spoTKANIEM z braćmi i siostrami,
• spoTKANIEM z samym sobą.
ZAPRASZAMY do udziału w wydarzeniach DNIA DOBRA, które będą miały miejsce 23 kwietnia w Katowicach, na placu przed Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego, ul. Jordana 18. Od godziny 14:00 czekać będzie na Was moc atrakcji! Dobre Rozmowy, miasteczko zabaw dla najmłodszych, Koncerty oraz spektakl teatralny. Szczegóły na plakacie:

Wsparcie

Przyjdź, spotkaj się z nami i włącz się w pomaganie! Twoje wsparcie to realna pomoc i nadzieja na równe szanse w edukacji dla dzieci, które mierzą się z trudnościami. Stypendium dodaje Skrzydeł!

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Mamy już:
20 775 zł
Potrzebujemy:
25 000 zł
20,775 zł

Udostępnij:

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć te akcję


Przelew internetowy

Aby wesprzeć Nasze inicjatywy/zbiórki/akcje, możesz zrobić przelew internetowy. Wystarczy, że wypełnisz odpowiednie pola poniższego formularza i klikniesz przycisk „Wpłać”. Następnie zostaniesz przeniesiony do płatności internetowych.
Dziękujemy za zaufanie!

Wybierz kwotę:
Szczegóły Darczyńcy:
Zgody:
Wybierz bramkę:
Operator płatności:
imoje PayPal Logo

Pozostałe możliwości wsparcia naszych działań


Płatność cykliczna

Operator płatności cyklicznej:

Tradycyjny przelew

Odbiorca:
Dobrodaj
Caritas Archidiecezji Katowickiej
ul. Wita Stwosza 20
40-042 Katowice

Numer konta:
PL 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062
SWIFT: INGBPLPW

Tytuł wpłaty:
Dzień dobra

Przelew zagraniczny

Rachunek w EUR:
PL 06 1050 1214 1000 0090 8156 0204
SWIFT: INGBPLPW

Rachunek w USD:
PL 30 1050 1214 1000 0090 8158 3925
SWIFT: INGBPLPW

visa-martercard-płatność-kartą

Darczyńcy, którzy wsparli tę akcję


Imię Kwota Twoje słowa wsparcia
Bujaków 2 470,00 zł
Adrian 10,00 zł
Senior Plus 375,00 zł
Parafia Brzezie 3 603,00 zł
Anonimowy Darczyńca 300,00 zł
Józef 100,00 zł Dla braci i siostry
Anonimowy Darczyńca 150,00 zł
Anonimowy Darczyńca 20,00 zł

Wesprzyj naszą akcję!

Dlaczego warto współpracować z Caritas


Witamy w miejscu, w którym spotykają się dwa światy – osoby niepełnosprawne, cierpiące, ubogie oraz wolontariusze i społecznicy niosący pomoc bliźnim.

Na co dzień każdy mierzy się ze swoimi słabościami. Wierzymy jednak, że razem jesteśmy w stanie budować siebie i innych w oparciu o najważniejsze przykazanie. Przykazanie miłości.

Staramy się dotrzeć do wszystkich, ale nasze zasoby są ograniczone. Dzięki Twojej pomocy, nasze działania będą mogły być realizowane tam, gdzie naprawdę są potrzebne.

Początki naszej działalności sięgają 1924 roku. Od blisko 100 lat dzielimy się dobrem.

Jednym z głównych zadań Kościoła jest głoszenie Caritas. Caritas znaczy miłość.

Wesprzyj naszą akcję!

Scroll to Top