Siostra Goretti

Odbudujmy piekarską ochronkę!


Wszystko dobrem zwyciężaj. Caritas Archidiecezji Katowickiej

i

Caritas Archidiecezji Katowickiej wspólnie z Bazyliką Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich, zwracają się o pomoc w odbudowie dzieła ochronki, prowadzonej przez siostrę Goretti, Boromeuszkę. Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o wsparcie.

Zobacz jak działa piekarska ochronka:

26 września 2022 roku ok. godziny 3:45 w nocy wybuchł pożar na terenie bazyliki w Piekarach Śląskich. Pożar zajął ochronkę parafialną, w której udzielane jest szeroko rozumiane wsparcie dla dzieci z niezamożnych rodzin. Dzięki poprzedniej zbiórce uruchomionej na naszym portalu udało się zebrać ponad 13.000zł. Środki te są owocem Państwa hojności i świadectwem wielkiego serca. Zostały w całości przekazane na cel zabezpieczenia budynku ochronki przed skutkami pożaru i akcji gaśniczej. W dużej mierze udało się zabezpieczyć dach, ściany i okna. Niestety rozwiązania te nie są trwałe. Budynek nadal wymaga dużego zaangażowania sił i środków, potrzebnych do przywrócenia mu normalnego stanu.

zniszczony budynek ochronki

Koszty całkowitego remontu są bardzo wysokie, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc tylko w jego części – przywrócenia stanu pierwotnego dachu. Zebrane środki pozwolą nam zrealizować:

  • system wiązarowy dachu,
  • montaż więźby dachowej,
  • deskowanie z płyt OSB,
  • pokrycie dachu papą,
  • zakup i montaż rynien dachowych, rur spustowych i innych niezbędnych elementów.

Ochronka parafialna działająca przy piekarskiej bazylice oferuje dzieciom z niezamożnych rodzin wsparcie pedagogiczne, oraz materialne. Jej założycielką i opiekunką jest Siostra Maria Goretti, Boromeuszka.  Udziela swoim podopiecznym pomocy, która owocuje zmianą ich podejścia do otoczenia, otwartością i życzliwością, jakiej niejednokrotnie nie zaznali w gronie najbliższych. Podczas zajęć z dziećmi o specjalnych potrzebach siostra stara się nieść pomoc i wsparcie, oraz być przede wszystkim towarzyszem ich codzienności. Przeogromna pomoc i wsparcie siostry Goretti dla piekarskich rodzin jest bardzo znaczące.

Siostra Goretti

„To miejsce jest realizacją mojego powołania”

– Siostra Maria Goretti.

Placówka posiada szeroki program uwzględniający różnego rodzaju dysfunkcje występujące w rodzinach dzieci, które otaczane są opieką. Dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu wolontariuszy i Państwa hojnemu wsparciu, w ofercie skierowanej do podopiecznych znaleźć można m.in. liczną ofertę zajęć, pomoc w odrabianiu lekcji, udział w piątkowej Mszy świętej szkolnej. Działalność ochronki w znacznym stopniu opiera się także na świadczeniu pomocy materialnej w postaci przygotowania ciepłych posiłków, okazjonalnych paczek ze słodyczami czy też rozdzielaniu ubrań na zimę itp. Ponadto podczas wakacji oraz ferii dzięki życzliwym ofiarodawcom dzieci uczęszczające do ochronki mają możliwość skorzystania z wyjazdów w rejony Beskidów.

dzieci — podopieczni ochronki

Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: «Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego». I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je.

(Mk 10, 13)

Wszystkich ludzi dobrej woli zapraszamy do wsparcia i przekazania datku na rzecz odbudowy dzieła charytatywnego piekarskiej Bazyliki. Dziękujemy za wszelką pomoc i życzliwość. Szczęść Boże!

Mamy już:
11 915 zł
Potrzebujemy:
53 450 zł
11,915 zł

Udostępnij:

Siostra Goretti

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć te akcję


Przelew internetowy

Aby wesprzeć Nasze inicjatywy/zbiórki/akcje, możesz zrobić przelew internetowy. Wystarczy, że wypełnisz odpowiednie pola poniższego formularza i klikniesz przycisk „Wpłać”. Następnie zostaniesz przeniesiony do płatności internetowych.
Dziękujemy za zaufanie!

Wybierz kwotę:
Szczegóły Darczyńcy:
Zgody:
Wybierz bramkę:
Operator płatności:
imoje PayPal Logo

Pozostałe możliwości wsparcia naszych działań


Płatność cykliczna

Operator płatności cyklicznej:

Tradycyjny przelew

Odbiorca:
Dobrodaj
Caritas Archidiecezji Katowickiej
ul. Wita Stwosza 20
40-042 Katowice

Numer konta:
PL 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062
SWIFT: INGBPLPW

Tytuł wpłaty:
Odbudowa piekarskiej ochronki

Przelew zagraniczny

Rachunek w EUR:
PL 06 1050 1214 1000 0090 8156 0204
SWIFT: INGBPLPW

Rachunek w USD:
PL 30 1050 1214 1000 0090 8158 3925
SWIFT: INGBPLPW

visa-martercard-płatność-kartą

Darczyńcy, którzy wsparli tę akcję


Imię Kwota Twoje słowa wsparcia
Barbara 20,00 zł
Anonimowy Darczyńca 50,00 zł
Anonimowy Darczyńca 50,00 zł
Anonimowy Darczyńca 20,00 zł
Anonimowy Darczyńca 50,00 zł
Anonimowy Darczyńca 200,00 zł
Anonimowy Darczyńca 50,00 zł
Anonimowy Darczyńca 10,00 zł
Anonimowy Darczyńca 50,00 zł
Anonimowy Darczyńca 100,00 zł

Wesprzyj naszą akcję!

Dlaczego warto współpracować z Caritas


Witamy w miejscu, w którym spotykają się dwa światy – osoby niepełnosprawne, cierpiące, ubogie oraz wolontariusze i społecznicy niosący pomoc bliźnim.

Na co dzień każdy mierzy się ze swoimi słabościami. Wierzymy jednak, że razem jesteśmy w stanie budować siebie i innych w oparciu o najważniejsze przykazanie. Przykazanie miłości.

Staramy się dotrzeć do wszystkich, ale nasze zasoby są ograniczone. Dzięki Twojej pomocy, nasze działania będą mogły być realizowane tam, gdzie naprawdę są potrzebne.

Początki naszej działalności sięgają 1924 roku. Od blisko 100 lat dzielimy się dobrem.

Jednym z głównych zadań Kościoła jest głoszenie Caritas. Caritas znaczy miłość.

Wesprzyj naszą akcję!

Scroll to Top