skrzydła-a1-zbiórka

„Skrzydła”, czyli pomoc dzieciom


Wszystko dobrem zwyciężaj. Caritas Archidiecezji Katowickiej

skrzydła-a1-zbiórka

„Skrzydła”, to przede wszystkim stała pomoc dla najuboższych uczniów. Od września 2005 r. naszymi podopiecznymi są dzieci z rodzin o bardzo złej sytuacji materialnej (rodziny wielodzietne, dotknięte bezrobociem bądź dysfunkcyjne). Mają zapewnione ciepłe posiłki w szkole, odzież i buty, artykuły szkolne oraz podręczniki. Wiele spośród nich mogło po raz pierwszy pojechać na kolonie, na wycieczkę szkolną lub pójść do kina czy teatru. W ramach „Skrzydeł” prowadzone są również kółka muzyczne, plastyczne i sportowe. Rodzice dzieci przewlekle chorych, objętych programem, otrzymują wsparcie finansowe (dzięki czemu nie muszą obawiać się już, że nie zdołają zakupić wszystkich leków potrzebnych dziecku). W przypadku gdy uczeń objęty programem pochodzi z rodziny wielodzietnej, pomoc otrzymuje również rodzeństwo dziecka.

Zobacz film i przekonaj się jak działają „Skrzydła”.

„SKRZYDŁA” Caritas, czyli wsparcie dla dzieci z Górnego Śląska

Młodzi, zdolni

Na Górnym Śląsku jest wiele zdolnych, utalentowanych i inteligentnych dzieci. Dlatego Caritas Archidiecezji Katowickiej nie zatrzymuje się na zaspokajaniu ich podstawowych potrzeb.  Najmłodsi w trudnej sytuacji materialnej, którzy przejawiają szczególne uzdolnienia i wchodzą na drogę własnej pasji (np. talenty muzyczne, osiągnięcia sportowe, etc.) mogą liczyć na wsparcie w zakresie swoich zainteresowań. Jeśli rozpoznamy potrzebę posiadania przez podopiecznego np. instrumentu muzycznego, dodatkowych materiałów naukowych, czy stroju sportowego z przyjemnością ufundujemy taki właśnie zakup. W ten sposób staramy się rozwijać talenty młodych ludzi z naszego regionu.

Mk 10, 14-15: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego”.

Dlaczego warto wesprzeć nas w tym działaniu?

Program „Skrzydła” motywuje uczniów do nauki oraz dalszego rozwoju. Dzieci nie czują się gorsze od rówieśników i nie izolują się od nich. Wykazują większe zaangażowanie w nauce, dzięki czemu otrzymują lepsze stopnie. Stają się śmielsze, pozytywniej patrzą na świat i otoczenie. Bez skrępowania swoim ubóstwem nawiązują nowe kontakty towarzyskie. Dobre relacje z rówieśnikami sprzyjają lepszej samoocenie oraz samoakceptacji, co ma wpływ na funkcjonowanie dziecka w dorosłym życiu.

Dodaj im skrzydeł!

Dzięki Państwa hojności i dobremu sercu, obejmujemy opieką ponad sześćdziesięciu uczniów z różnych miast na terenie całej Archidiecezji Katowickiej. Akcja ta opiera się tylko na dobrowolnych wpłatach każdego z nas. Dlatego tym bardziej zapraszamy Państwa do wsparcia dowolną kwotą. Można zrobić to w formie jednorazowej lub stałego zlecenia cyklicznego. Każda złotówka ma znaczenie. Dziękujemy!

Mamy już:
300 zł
Potrzebujemy:
15 000 zł
300 zł

Udostępnij:

skrzydła-A0-zbiórka

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć te akcję


Przelew internetowy

Aby wesprzeć Nasze inicjatywy/zbiórki/akcje, możesz zrobić przelew internetowy. Wystarczy, że wypełnisz odpowiednie pola poniższego formularza i klikniesz przycisk „Wpłać”. Następnie zostaniesz przeniesiony do płatności internetowych.
Dziękujemy za zaufanie!

Wybierz kwotę:
Szczegóły Darczyńcy:
Zgody:
Wybierz bramkę:
Operator płatności:
imoje PayPal Logo

Pozostałe możliwości wsparcia naszych działań


Płatność cykliczna

Operator płatności cyklicznej:

Tradycyjny przelew

Odbiorca:
Dobrodaj
Caritas Archidiecezji Katowickiej
ul. Wita Stwosza 20
40-042 Katowice

Numer konta:
PL 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062
SWIFT: INGBPLPW

Tytuł wpłaty:
Skrzydła

Przelew zagraniczny

Rachunek w EUR:
PL 06 1050 1214 1000 0090 8156 0204
SWIFT: INGBPLPW

Rachunek w USD:
PL 30 1050 1214 1000 0090 8158 3925
SWIFT: INGBPLPW

""

Darczyńcy, którzy wsparli tę akcję


Imię Kwota Twoje słowa wsparcia
Anonimowy Darczyńca 50,00 zł
Anonimowy Darczyńca 50,00 zł
Anonimowy Darczyńca 150,00 zł
Anonimowy Darczyńca 50,00 zł Wspieram Skrzydła Caritas

Wesprzyj naszą akcję!

Dlaczego warto współpracować z Caritas


Witamy w miejscu, w którym spotykają się dwa światy – osoby niepełnosprawne, cierpiące, ubogie oraz wolontariusze i społecznicy niosący pomoc bliźnim.

Na co dzień każdy mierzy się ze swoimi słabościami. Wierzymy jednak, że razem jesteśmy w stanie budować siebie i innych w oparciu o najważniejsze przykazanie. Przykazanie miłości.

Staramy się dotrzeć do wszystkich, ale nasze zasoby są ograniczone. Dzięki Twojej pomocy, nasze działania będą mogły być realizowane tam, gdzie naprawdę są potrzebne.

Początki naszej działalności sięgają 1924 roku. Od blisko 100 lat dzielimy się dobrem.

Jednym z głównych zadań Kościoła jest głoszenie Caritas. Caritas znaczy miłość.

Wesprzyj naszą akcję!

Scroll to Top